KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11402144
nr 1140 2144
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), dedikerad, signerad, 38x27
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 oktober 2017
kl 19:03:27
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström